motto

Najpierw wyjaśnijmy wszystko a potem resztę. Lepiej mieć z grubsza rację niż dokładnie się mylić.
Nie lękajcie się !
strach nie jest uczuciem Obywateli lecz poddanych

Przekonaj Wrogów, Sojuszników i Przyjaciół do sprawdzenia
siły nieważnego głosu wyborczego

21 lutego, 2013

Niekonstytucyjny potwór prawny GŁOSOWANIE NA LISTĘ fundamentem spartyjnienia Rzeczpospolitej

'Naszą obecną sytuację w sposób lakoniczny a celny oddaje Anna Wolff-Powęska, mówiąc: „strach jest uczuciem poddanych, nie obywateli”.' (zobacz tu - Z.Bauman )

Głosowanie na listy jest fundamentalnym ograniczeniem bezpośredniości wyborów i podstawą ograniczenia praw bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród

Konstytucja(K) stanowi :
Art. 62. ust. 1. Obywatel polski ma prawo udziału w referendum oraz prawo wybierania Prezydenta Rzeczypospolitej, posłów, senatorów i przedstawicieli do organów samorządu terytorialnego, jeżeli najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat.
Przepis ustala indywidualnie tylko i wyłącznie cenzus wiekowy - a nie ograniczenie prawa wyboru i odwołania przedstawicieli czy prawa Narodu do referendum (SIC!).
Wybór i odwołanie posła związane są zasadą komplementarności – contraria sunt complementa.
Uniemożliwienie odwołania przez zaniechanie uchwalenia tej procedury jest pogwałceniem zasady komplementarności prawa. Nie szanowaniem praw Narodu przez organa władzy – Sejm ( art.31 ust.2 zdanie pierwsze Konstytucji) .
Zasadę komplementarności użyto w Konstytucji .
Art. 31 ust.2 zdanie drugie
„1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.”
Art. 62 (K):
- wskazuje czynność - "wybór", a nie "wskazanie pierwszeństwa"
- wskazuje na liczbę mnogą "posłów" a nie "listę" - lista jest niedopuszczalną zawężającą interpretacją słowa posłów.
Niekonstytucyjność art. 227 Kodeksu Wyborczego polega na :
- zmiana: podmiotu głosowania – kandydata na przedmiot pośredniczący – listę kandydatów
istotą wybieranie posłów bezpośredniojest więc wskazanie personalnie, indywidualnie, wprost, bez pośrednictwa bo głosowanie w wyborach jest realizacją prawa bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród z czego wynika iż czynność wskazania musi być wykonana także osobiście czyli bezpośrednio przez wyborcę
w to miejsce wstawiono głosowanie na listęprzedmiot, pośrednik -niedopuszczalne niekonstytucyjne ograniczenie istoty prawa ( art.32 ust. 3 zdanie ostatnie )
Wynikający z przepisu art. 227 Kodeksu Wyborczego nakaz głosowania na listę – złożenie oświadczenia woli (KC) i jego forma – jest bezprawnym pogwałceniem prawa bezpośredniego (Art. 4 Konstytucji) wyboru przedstawicieli (art. 62 tamże) i bezwzględnym ograniczeniem swobody wyrażenia oświadczenia woli czyli skutkującym nieważnością wypełnieniem okoliczności określonych w art. 82 Kodeksu Cywilnego a także art. 25 MPPOiP.
 

Każdy obywatel ma prawo i możliwości, bez żadnej dyskryminacji, o której mowa w artykule 2, i bez nieuzasadnionych ograniczeń:
a) uczestniczenia w kierowaniu sprawami publicznymi bezpośrednio lub za pośrednictwem swobodnie wybranych przedstawicieli;
 
b)korzystania z czynnego i biernego prawa wyborczego w rzetelnych wyborach, przeprowadzanych okresowo, opartych na głosowaniu powszechnym, równym i tajnym, gwarantujących wyborcom swobodne wyrażenie woli.

- zmiana czynności : wybór kandydatów na wskazanie pierwszeństwa tylko jednego kandydata sprzeczne z art. 62 Konstytucji „Obywatel polski[...] ma prawo [...] wybierania posłów [...]” a nie LIST
- nakazanie komisji wyborczej niekonstytucyjnego domniemania wskazania przez wyborcę pozostałych kandydatów z listy nawet gdy ich liczba jest większa od liczby mandatów w okręgu (SIC!)- co jest naruszeniem formalnej równości wyborów
a)    narusza zasadę pomocniczości - preambuła Konstytucji (K). – wyborca umie samodzielnie zaznaczyć na karcie głosowania komu udziela poparcia 
b)    bez uzasadnienia , art.31 ust.3 (K) , zastępuje czynność zastrzeżoną wyłącznie i tylko dla wyborcy- tylko jemu przysługującą, nieprzenaszalną .
c)    narusza swobodę wyrażenie woli gwarantowaną w art.25 w "Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich I Politycznych" Dz.U. 1977 nr 38 poz. 167  (MPPOiP), który to pakt obowiązywał przed napisaniem i uchwaleniem obecnej Konstytucji. 
d)    W szczególności uniemożliwia bezpośrednie nie udzielenie poparcia dowolnemu kandydatowi z listy co do którego wyborca ma ugruntowaną wiedzę i przekonanie iż jest niegodny jego poparcia oraz oddanie ważnego głosu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz