motto

Najpierw wyjaśnijmy wszystko a potem resztę. Lepiej mieć z grubsza rację niż dokładnie się mylić.
Nie lękajcie się !
strach nie jest uczuciem Obywateli lecz poddanych

Przekonaj Wrogów, Sojuszników i Przyjaciół do sprawdzenia
siły nieważnego głosu wyborczego

06 maja, 2014

wprowadzenie ogólnokrajowego progu wyborczego jest bezprawne, sprzeczne z paradygmatami nauku i zasadami podziału terytorialnego Rzeczpospolitej

Jedynym jego skutkiem jest niereprezentatywność wybranego organu.

Art. 196 kodeksu Wyborczego wprowadzając próg wyborczy w skali kraju,
gwałci art. 15 ust2. Konstytucji.
 Jeżeli województwa są odrębne więziami społecznymi, gospodarczymi lub kulturowymi uśrednianie tych cech w skali kraju bezprawnie, niedopuszczalnie, w sprzeczności z metodologią naukową, wypacza preferencje wyborców w województwach  = okręgach wyborczych.

(wydajność produkcji rolnej : w kwintalach na ha, wydajność kosztową w zł na kg, tonę. Nie porównuje się wprost ilości owoców w 1 kg jabłek i bananów. a różne jednostki pieniężne sprowadza się do jednej np. euro, dolar, złoto)

Konstytucja
Art. 15. 1. Ustrój terytorialny Rzeczypospolitej Polskiej zapewnia decentralizację władzy publicznej.
2. Zasadniczy podział terytorialny państwa uwzględniający więzi społeczne, gospodarcze lub kulturowe i zapewniający jednostkom terytorialnym zdolność wykonywania zadań publicznych określa ustawa.
Art. 16. 1. Ogół mieszkańców jednostek zasadniczego podziału terytorialnego stanowi z mocy prawa wspólnotę samorządową.
2. Samorząd terytorialny uczestniczy w sprawowaniu władzy publicznej. Przysługującą mu w ramach ustaw istotną część zadań publicznych samorząd wykonuje w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność.

Kodeks Wyborczy
Art. 196.
§ 1. W podziale mandatów w okręgach wyborczych uwzględnia się wyłącznie listy kandydatów na posłów tych komitetów wyborczych, których listy otrzymały co najmniej 5 % ważnie oddanych głosów w skali kraju.
§ 2. Listy kandydatów na posłów koalicyjnych komitetów wyborczych uwzględnia się w podziale mandatów w okręgach wyborczych, jeżeli ich listy otrzymały co najmniej 8 % ważnie oddanych głosów w skali kraju.

Okręgi wyborcze
Art. 201.
§ 1. W celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu tworzy się wielomandatowe okręgi wyborcze, zwane dalej „okręgami wyborczymi”.
§ 2. W okręgu wyborczym wybiera się co najmniej 7 posłów.
§ 3. Okręg wyborczy obejmuje obszar województwa lub jego część. Granice okręgu wyborczego nie mogą naruszać granic wchodzących w jego skład powiatów i miast na prawach powiatu.
Art. 202.
§ 1. Ustalenia liczby posłów wybieranych w poszczególnych okręgach wyborczych oraz podziału województw na okręgi wyborcze dokonuje się według jednolitej normy przedstawicielstwa, obliczonej przez podzielenie liczby mieszkańców kraju przez ogólną liczbę posłów wybieranych w okręgach wyborczych, z uwzględnieniem przepisów art. 201 i następujących zasad:

1 komentarz:

  1. Witam serdecznie .
    Bardzo bym prosił o kontakt z Panem

    mój e-mail andrzej.bugajski@oburzeni.org.pl

    OdpowiedzUsuń