motto

Najpierw wyjaśnijmy wszystko a potem resztę. Lepiej mieć z grubsza rację niż dokładnie się mylić.
Nie lękajcie się !
strach nie jest uczuciem Obywateli lecz poddanych

Przekonaj Wrogów, Sojuszników i Przyjaciół do sprawdzenia
siły nieważnego głosu wyborczego

04 marca, 2015

Strategia i taktyka


Niczego nie dowodzi ten, kto dowodzi zbyt wiele - Nihil probat, qui nimium probat.
 
Szanowna P.T. Kandydatko
„Chociaż rozpoznałem oddziały państwa Yüeh jako liczne, jaki pożytek może być z ich doskonałości wobec klęski? W ten sposób ukazałem drogę do zwycięstwa. Chociaż wróg jest liczny, mogę zapobiec jego gotowości do ataku. Dlatego uprzedzając plany wroga, dobieram tę strategię, która będzie skuteczna. Zmuszam go do wykonania pierwszego ruchu i w ten sposób rozpoznaję zasadę jego działania. Staram się kierować jego działaniem i zmusić go do wydania bitwy w określonym miejscu. Wypróbuj wroga i przekonaj się o jego mocnych i słabych punktach. Najwyższą sztuką jest nie ujawniać ani jednego ruchu własnych oddziałów. Wtedy ani szpiedzy, ani mędrcy nie mogą doradzić wrogowi właściwego planu działania. W zależności od wielkości mojej armii układam plan zwycięstwa, chociaż przewaga liczebna nie może go zapewnić. Chociaż wszyscy mogą dostrzec zewnętrzne okoliczności, nikt oprócz mnie nie powinien rozumieć sposobu, w jaki zwyciężam. Dlatego po osiągnięciu zwycięstwa nie powtarzam tej samej taktyki, lecz w następnej walce odpowiadam na zaistniałe okoliczności.
Armia może być porównana do płynącej rzeki, bo tak jak rzeka omija wyniosłości i spływa w doliny, armia unika konfrontacji z siłą i uderza tam, gdzie napotyka słaby opór. Tak jak woda, która przybiera formę podłoża, na którym się rozlewa, armia działa zgodnie z sytuacją wytworzoną przez wroga. Tak jak woda nie posiada swojej formy, sytuacja wojenna nie posiada ustalonych prawideł. Dlatego ten może być uważany za geniusza kto potrafi osiągać zwycięstwo, przystosowując swoją taktykę do okoliczności, które stwarza wróg. Pośród pięciu elementów natury, żaden stan nie dominuje, pośród czterech pór roku, żadna nie jest ostatnia, pośród dni niektóre są długie, a niektóre krótkie, księżyc to przybiera, to znów go ubywa.”
Sun Tzu – Sztuka wojny, Rozdział VI Siła i słabość

Niezrozumienie powyższego tekstu jest skokiem do klęski. Polecam resztę.
Każdemu działaniu towarzyszą nieliczne istotne ograniczenia ( Teoria graniczeń – E. Goldratt), najczęściej błędy poznawcze.
Prowadzenie batalii na terenie wybranym przez przeciwnika – poruszanie wielu zagadnień zamiast wytypować parę (prawie dosłownie) konkretnych czy też konwencje, programy, spotkania, Internet, spoty, debaty.
Wszyscy współpracownicy powinni używać zwrotu : nasza kandydatka zrobiła, powiedziała itp. a wystrzegać się osobistych opinii, jakichkolwiek ocen, przypuszczeń.
Stosowanie metod przeciwnika, które mają na celu jego zwycięstwo, więc waszą klęskę
Stosowanie sposobów działania przeciwnika  i jego środków argumentacji : układanie programów, spotkania z wyborcami, przemówienia a może konkretnie : Założenia lub projekt ustawy?
Używanie wyświechtanych zwrotów, komunałów, banałów nie niosących żadnych treści np. „Dzień dobry”
Używanie zwrotów odbieranych jako fałszywe lub nieprawdziwe : Chcę zwyciężyć w wyborach ?!
Non verba sed facta (łac.) Nie słowa [,które są ważne] lecz czyny [, które się liczą]

Błędy poprzednika ( Bronisława K., ten zapis to 1. nie promowanie przeciwnika, 2. konotacja takiego skrótu)
- próba ograniczenia demokracji przez uzależnienie ważności głosowań od zwiększonej frekwencji
- uznawanie za cnotę doświadczenia i wieku podczas gdy nie jest to kryterium obrazujące kompetencje kandydata a dyskryminujące młodszych kandydatów i popierające oligarchię starców.
Jeżeli jesteście przekonani o poparciu dla moich działań idźcie do wyborów i oddajcie głos na mnie. Namawiajcie do tego swoich przyjaciół, sojuszników i wrogów.
Jeżeli nie, to wyraźcie działaniem swój sprzeciw przeciwko systemowi rządów idąc do urn i oddając nieważne głosy.
Wasze głosy zostaną policzone i ogłoszone. Zdelegitymizuje to obecną patologiczną formę rządów oligarchicznych.
Ogłosić założenia lub projekt ustawy o Sprawowaniu Władzy Zwierzchniej Narodu przez Bezpośrednich Przedstawicieli Narodu.
Promować następujące zasady :
-        Kadencyjność i wybieralność także policji, prokuraturze, sadach
-        odwoływalność
-        zakaz kandydowania na koleją kadencję
Spowoduje to :
-        zwiększenie kontroli społecznej, zmniejszenie nepotyzmu, przekupstwa
-        zwiększenie aktywności społecznej obywateli
-        zmusi pełniących funkcje publiczne do dokładnego rozliczania się z działalności celem przekazania spraw następcom
-        zwiększenie liczby osób współpracujących przez konieczność przygotowywanie grona następców
-     spowoduje dobór kandydatów, którzy będą porządnie zarządzać i mając perspektywę odwołania będą przyzwoici

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz