motto

Najpierw wyjaśnijmy wszystko a potem resztę. Lepiej mieć z grubsza rację niż dokładnie się mylić.
Nie lękajcie się !
strach nie jest uczuciem Obywateli lecz poddanych

Przekonaj Wrogów, Sojuszników i Przyjaciół do sprawdzenia
siły nieważnego głosu wyborczego

18 lutego, 2015

Wszyscy jesteśmy Członkami Ogólnego Zgromadzenia Bezpośrednich Przedstawicieli Narodu.


Ogólne Zgromadzenie Bezpośrednich Przedstawicieli Narodu (Deputacja Narodu, Przedstawicielstwo Narodu), zwane dalej Ogólnym Zgromadzeniem Narodu, jest Najwyższym Organem Władzy Zwierzchniej państwa demokratycznego Rzeczpospolita Polska.
Jest jedynym organem uprawnionym i pełnomocnym do wyłącznego wykonywania pełni Władzy Zwierzchniej Narodu [art.3. ust1. Konstytucji w związku z art. 62 ust.1].
Pełnomocnictwo obejmuje prawo udzielania dalszych pełnomocnictw bez naruszania : niezawisłości, niezależności, suwerenności, niepodległości, nieograniczoności, nieograniczalności, niepodzielności i nieprzekazywalności Władzy Zwierzchniej
Metodą ustalenia woli Ogólnego Zgromadzenia Narodu jest głosowanie polegające na złożeniu oświadczeń woli uprawnionych osób fizycznych o przedmiocie lub podmiocie głosowania. Może ono, dla zachowania niżej wyszczególnionych warunków, być przeprowadzone w Okręgach Głosowania, które otrzymują, dziedziczą, od Ogólnego Zgromadzenia Narodu, uprawnienia mocodawcy.
Metoda głosowania musi być zgodna z atrybutami Władzy Zwierzchniej: niezawisłość, niezależność, suwerenność, niepodległość, nieograniczoność, nieograniczalność, niepodzielność i nieprzekazywalność
oraz zapewnić powszechność, równość i bezpośredniość, czyli głosowanie osobiście i wskazanie wprost przedmiotu lub podmiotu oświadczenia woli, a także „świadome oraz swobodne powzięcie decyzji i wyrażenie woli”. [art.82 KC] przez uprawnionych.
Pełnomocnictwo do udziału w pracach Ogólnego Zgromadzenia Narodu otrzymuje, z mocy art. 62 ust.1. Konstytucji, każdy Obywatel, spełniający zawarte tam wymagania a ich odwołanie reguluje ust. 2.
Jest to expresis verbis wzorcowy przykład zastosowania reguły komplementarności prawa zawartego w rozdziale II Kodeksu Cywilnego.
Istotą wyborów jest czynność prawna udzielenia, przez uprawnionych Członków Ogólnego Zgromadzenia Narodu, pełnomocnictw osobom fizycznym do udziału w pracach organu władzy.
Nierozerwalnie z udzielaniem związane jest prawo „odwołania pełnomocnictw w każdym czasie”
[Art. 101. § 1 KC]. Zrzeczenie się prawa odwoływania przez Naród lub organ jego Władzy Zwierzchniej jest nieskuteczne prawnie z przyczyny niezawisłości jak też nieograniczalności Władzy Zwierzchniej.
Okręgi Głosowania w wyborach nazwano Okręgami Wyborczymi.
Ogólne Zgromadzenie Narodu powołuje, konstytuuje organy władzy legislacyjnej, wykonawczej i arbitrażowej a także zasadnicze urzędy państwa.
Udziela im pełnomocnictw, określa zręby struktury, metody wykonywania władzy oraz sposób udzielania lub odwoływania osobom fizycznym pełnomocnictw do udziału w ich pracach.
Jest mocodawcą tych organów i urzędów a one są pełnomocnikami co wynika wprost z przepisów rozdziału II Kodeksu Cywilnego.

Z powyższych okoliczności wynika, że inicjatywa wykonania Władzy Zwierzchniej jak i termin jej wykonania a także przedmiot (ewentualnie podmiot) tej woli są niezależne, niezawisłe od woli jakiejkolwiek osoby fizycznej czy prawnej.
Zależą tylko od oświadczeń woli reprezentatywnej liczby Członków Ogólnego Zgromadzenia Narodu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz