motto

Najpierw wyjaśnijmy wszystko a potem resztę. Lepiej mieć z grubsza rację niż dokładnie się mylić.
Nie lękajcie się !
strach nie jest uczuciem Obywateli lecz poddanych

Przekonaj Wrogów, Sojuszników i Przyjaciół do sprawdzenia
siły nieważnego głosu wyborczego

17 maja, 2014

I Ty oddaj nieważny głos !!

Precz z ciemnogrodem, w którego okowach trzymają Nas oligarchowie partyjni i ich mocodawcy, niszcząc Oświatę i Współdziałanie Obywateli, niezbędne podstawy godnego i wolnego ich życia .
Obywatele Oświeceni Ciemnogrodzianie powołają
Obywatelską Rzeczpospolitą Polską
Odebrać zawłaszczoną Władzę Zwierzchnia Narodu  gnuśnym politykom, których mocodawcami są oligarchia polityków reprezentująca partykularne interesy międzynarodowych oligarchii biznesowych oraz karteli korporacji biznesowych, finansowych, politycznych.
 
Polska Dobrem Wspólnym Obywateli

Dobro wspólne jest w istocie etyką – sposobem na wyjście poza homo economicus, samolubną, kalkulującą, zachłanną na korzyść jednostkę, jaką chcą w nas widzieć politycy i ekonomiści.
W bardziej ogólnym sensie, w dobrze wspólnym chodzi o opiekę nad tym wszystkim, co posiadamy wspólnie, jako ludzie. O dbałość, abyśmy to dziedzictwo chronili i przekazali, nieumniejszone, następnym pokoleniom.
To obejmuje wszystko, od dziedzictwa wiedzy i kultury, przez spójność naturalnych ekosystemów, przestrzeń publiczną i tradycje społeczności, niezbędne do życia wspólnie użytkowane lasy, łowiska i uprawy, aż do niezliczonych innych zasobów, jakie moralnie lub prawnie współposiadamy.
David Bollier:DOBRO WSPÓLNE JAKO NOWY PARADYGMAT

Paradygmat ( więcej - wiki) – w rozumieniu wprowadzonym przez filozofa Thomasa Kuhna w książce Struktura rewolucji naukowych (The Structure of Scientific Revolutions) opublikowanej w 1962 roku – to zbiór pojęć i teorii tworzących podstawy danej nauki. Teorii i pojęć tworzących paradygmat raczej się nie kwestionuje, przynajmniej do czasu kiedy paradygmat jest twórczy poznawczo – tzn. za jego pomocą można tworzyć teorie szczegółowe zgodne z danymi doświadczalnymi (historycznymi), którymi zajmuje się dana nauka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz